[ویدیو] سخنرانی‌های برتر TED؛ استاد مسلم «از زیر کار در رفتن»!

0

امان از شب امتحان و امان از هفته آخر تحویل پروژه یا پایان نامه. چرا از همون روز اول شروع سال تحصیلی درس ها رو مرور نمی کنیم تا آخر ترم مجبور به تحمل بی خوابی نشیم؟

چرا به جای انجام پایان نامه یا پروژه در طول زمان مشخص و مثلا یک ساله و به صورت مرحله به مرحله، در نهایت مجبور میشیم در کمتر از یک هفته سر و ته‌اش رو هم بیاوریم؟

اگر شرایط بالا براتون آشناست پیشنهاد میکنم حتما این ویدیوی TED رو ببینید.

«تیم اِربِن» (Tim Urban) یه استاد مسلم «به تاخیر انداختن کارها» و «از زیر کار در رفتن» هستش. تیم در این ویدیوی ۱۴ دقیقه‌ای این واقعیت تلخ رو با زبان شیرین و کاملا علمی برامون توضیح میده. تیم با ادبیات خاص خودش به ما میگه همه‌ی ما درست وقتی باید با تمرکز تمام سراغ کارهامون برویم و طبق برنامه عمل کنیم، به‌وسیله‌ی یک عنصر خارجی قلقلک می‌شیم! تیم در یکی از محبوب‌ترین ویدیوهای TED سال ۲۰۱۶، داستانش رو با زبانی طنز و کاملا علمی براتون روایت می‌کند.

دانلود مستقیم کیفیت بالا و زیرنویس فارسی از سرورهای TED

دانلود مستقیم کیفیت متوسط از سرورهای TED

دانلود مستقیم کیفیت پایین از سرورهای TED

کلمه‌ی اختصاری TED از یک سه کلمه‌ی فناوری (Technology)، سرگرمی (Entertainment) و طراحی (Design) ریشه گرفته است. TED در واقع به مجموعه‌ای از کنفرانس‌های سخنرانی گفته می‌شود که در آن هر یک از سخنرانان، حداکثر در ۲۰ دقیقه یک ایده‌ی جالب را برای مخاطبانشان مطرح می‌کنند. در حال حاضر نزدیک به ۲۰۰۰ سخنرانی به سبک TED بر روی شبکه اینترنت وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.